Agencja
interaktywna
Forum e-COMMERCE

Forum e-COMMERCE oczami HONKI. Chyba za dużo bywamy w świecie.  

Forum e-COMMERCE bardzo chaotyczne i mało profesjonalnie zorganizowane spotkanie o tematyce powiedzmy e-commerce.

Partner merytoryczny Forum e-COMMERCE. Kto to organizował nie udało nam się ustalić.

Organizatorzy o sobie
„Pierwszy dzień skierowany jest do tych, którzy planują wejść w biznes online lub którzy planują podnieść swoje kompetencje w działaniach z zakresu handlu elektronicznego: znaleźć pomysły i inspiracje na swój biznes.”

Naszym zdaniem
Odnieśliśmy wrażenie, że prelegenci opowiadali co chcieli wyznając zasadę, że „reklama dźwignią handlu”. Mieliśmy ABC biznesu w Internecie w wydaniu raczej spotkania sprzedażowego niż dedykowanej prelekcji na konferencje. Niestety nie porwali nas i publiki.

Tematyka
Tematyka prelekcji pierwszego dnia niezbyt odpowiadała opisowi przypisanemu przez organizatorów. Szkoda, że coś na linii organizator i prelegenci nie zagrało.

Interesujące
Prelekcja Pana Pawła Sali z firmy Freshmail.

Zabawne
Że tyle elementów organizacyjnych można zrobić na opak. To pierwsza konferencja na której zabrakło Wifi i zasięgu Orange.

Organizacja imprezy

Zapomnijmy o tym elemencie. Nie kopie się leżącego. Myślę, że organizatorzy nie zdobędą się na przesłanie ankiety badającej satysfakcję uczestników. Kilka kwiatków:

  • Z powodu GIGANTYCZNEGO KORKA niewielu dotarło na czas. Czekała na nas pusta Recepcja. 
  • Kawomat ustawiony w sali wykładowej zwracał na siebie uwagę kolejką oczekujących oraz hałasem. Na szczęście miał momenty zawieszenia się w pracy.
  • Ekran na tyle źle oświetlony, że należało się w większości domyślać co prelegent palcem pokazuje. Wskaźnika  nie było a na pewno nie był używany.
  • Duża ilość przegród w środku sali powodowała, że wykładowca pojawiał się w całości albo znikał. Ekran w paski też nie pomagał w skupieniu.
  • Spodziewaliśmy się, że posiłek (lunch) będzie w cenie ... ale się myliliśmy. Kotłujący się tłum wokoło widocznego na zdjęciu stolika nie zachęcał do dalszego zwiedzania boxu i nazwie "Bar/ Restauracja".

Logistyka
Parking niestety nie był osiągalny. Żeby cokolwiek zobaczyć z pierwszego dnia i nie stać kilka godzin w korku auto stanęło w krzakach i błocie.
Ponieważ to kompleks hal powiedzmy targowych należało wykazać się intuicją żeby odnaleźć Targi E-solutions i Konferencję. Nie mogliśmy liczyć na drogowskazy i wsparcie obsługi. Organizacja do luftu.


Podsumowując
Szkoda dnia. Dobrze, że nic nam na głowę nie spadło, samochodu nie ukradli i cali i zdrowi wróciliśmy do Poznania.


Adres internetowy
http://e-solutions.com.pl/