Agencja
interaktywna
Serwis www w standardzie RWD

Serwis www klasyczny a serwis www mobilny  

Serwis internetowy (strona WWW) to podstawowy element działań marketingowych w Internecie. Zmiany na rynku urządzeń mobilnych spowodowały konieczność precyzyjnej optymalizacji serwisów WWW dla użytkowników komputerów klasycznych oraz użytkowników mobilnych.

Jeśli zastanawiasz się nad „darmowym” szablonem strony WWW lub standardowym projektem za kilka złotych to trafiłeś pod zły adres. Darmowy serwis WWW nie istnieje.

Oferta HONKI Multimedia skierowana jest do klientów świadomych i rozumiejących, że pierwsze wrażanie robi się raz, a wizerunek firmy czy marki powinien się wyróżniać i być niezwykle profesjonalnie przemyślany i zaprojektowany. Poniżej w punktach ujęty został proces produkcji serwisu WWW.

Jak się projektuje strony WWW klasyczne i mobilne?

Etap 1. Wypełnienie lub przesłanie Briefu
Na tym etapie ustalamy kwestie marketingowe, poznajemy otoczenie biznesowe klienta i wyznaczamy miary sukcesu. Przygotowujemy również szczegółową wycenę i całość ujmujemy w harmonogram najczęściej w formie Diagramu Gantta.

Etap 2. Projekt architektury informacji
Projektowanie rozpoczynamy od analizy struktury i wybrania najważniejszych informacji dla serwisu klasycznego. W wersji mobilnej prezentujemy tylko kluczowe dla użytkownika mobilnego treści.

Etap 3. Przygotowanie makiet funkcjonalnych serwisu WWW
Przygotowujemy makiety (szablony, schematy) serwisu klasycznego i mobilnego uwzględniając specyfikę nawigacji każdego z nich. Różnice dotyczą optymalizacji nawigacji i sposobu prezentacji treści.

Etap 4. Projekt graficzny.
Bazując na kolorystyce klienta określonej w Brand Book’u i przygotowanych prototypach dla wersji klasycznej i mobilnej przygotowujemy projekty wstępne w dwóch wersjach dla serwisu klasycznego i mobilnego. Po wyborze projektu przygotowujemy resztę projektów dla wszystkich widoków ekranów.

Etap 5. Wdrożenie CMS PageEditor.
Szablony graficzne zamieniamy na HTMLe i implementujemy w systemie CMS PageEditor. Imporujemy lub wypełniamy serwis WWW właściwą treścią. Wprowadzamy detale wpływające na pozycjonowanie i serwis WWW jest gotowy. Więcej o CMS PageEditor na http://www.pageeditor.pl/atuty-systemu

Etap 6. Testowanie i uruchomienie online :)

Jeśli temat Cię zainteresował zapraszamy do kontaktu lub czytania naszego Bloga częściej.