YouTube SEO
YouTube SEO

Pozycjonowanie na YouTube. Poznaj innowacyjną usługę YouTube SEO PLUS.

Zwiększamy liczbę wyświetleń filmów na YouTube oraz widoczność kanału firmowego.

Dane o popularnosci YouTube
Dane o popularnosci YouTube

YouTube i Google to dwie największe wyszukiwarki treści na świecie

YouTube znają wszyscy i wszyscy z niego korzystają. Świadczą o tym dane z rynku mediów. YouTube to druga po Google wyszukiwarka treści na świecie. Co wielu zaskakuje, to najczęściej wybierany serwis Social Media w Polsce. Korzysta z niego 92% wszystkich użytkowników Internetu.* Co najważniejsze dla biznesu, to drugie po Google.com miejsce najczęściej odwiedzane przez internautów w Polsce.**

7 największych problemów biznesowych na YouTube

Dla wszystkich, którzy chcą dotrzeć do milionów odbiorców na świecie, naturalnym wyborem jest wyszukiwarka Google oraz kanał na YouTube. Choć umieszczenie filmu na YouTube jest banalnie proste, to przebicie się i zdobycie zaangażowanych widzów bywa trudne. Firmy publikujące swoje filmy na YouTube borykają się z wieloma problemami:

 • Niska liczba wyświetleń filmu
 • Wysoki koszt produkcji filmu na odbiorcę
 • Brak grupy docelowej wśród odbiorców
 • Krótki czas oglądania filmu
 • Brak realizacji KPI
 • Nadużycia (reklamy w trakcie filmu lub w treści)
 • Niska skuteczność sprzedażowa

Rozwiązanie problemów na YouTube, usługa YouTube SEO PLUS

Kompleksowe pozycjonowanie na YouTube
Kompleksowe pozycjonowanie na YouTube

YouTube SEOzoptymalizujemy Twój kanał YouTube oraz filmy na nim umieszczone tak, aby zadowolić algorytmy YouTube i Google.

Digital Marketing – wszystko, co zrobimy, uzupełni działania marketingowe i sprzedażowe Twojej firmy. Celem nadrzędnym, jaki sobie stawiamy, jest realne wsparcie marketingu i sprzedaży.

Produkcja Videoprzygotujemy dla Ciebie filmy i animacje lub pobierzemy te, które masz na kanale YouTube i zmienimy tak, aby były aktualne i atrakcyjne dla Twoich klientów.

YouTubeSEO PLUS

Poprawa widoczności filmów na YouTube krok po kroku

YouTubeSEO PLUS - kompleksowe pozycjonowanie na YouTube krok po kroku
YouTubeSEO PLUS – kompleksowe pozycjonowanie na YouTube krok po kroku

Krok 1. Analiza i rekomendacje – przeprowadzimy analizę ponad 120 parametrów kanału i filmów na nim umieszczonych. Powiemy Ci, na co należy zwrócić uwagę i zaproponujemy rozwiązania poprawiające widoczność kanału i widoczność Twoich filmów na YouTube.

Krok 2. Optymalizacja kanału – zoptymalizujemy blisko 50 parametrów Twojego kanału YouTube. Nasza praca przyniesie korzyści wizerunkowe, biznesowe i poprawi widoczność kanału.

Krok 3. Optymalizacja filmów – zoptymalizujemy ponad 40 parametrów każdego Twojego filmu na YouTube, aby algorytmy YouTube oraz oglądający filmy byli zadowoleni. To wraz z innymi pracami zaowocuje zwiększeniem liczby wyświetleń Twoich filmów na YouTube.

YouTubeSEO PLUS

Optymalizacje filmów i kanału YouTube, przykłady

YouTube SEO CaseStudy-Deceuninck 2023
YouTube SEO CaseStudy Deceuninck 2023

Przeprowadziliśmy optymalizację kanału i filmów na YouTube dla firmy Deceuninck. Poznajcie zakres prac oraz efekty, jakie przyniosła optymalizacja kanału YouTube, playlist oraz filmów na nich umieszczonych.

Zakres prac:

 • Analiza i rekomendacje zmian
 • Modyfikacja 12 filmów – postprodukcja
 • Optymalizacja SEO kanału i playlist
 • Optymalizacja filmów, w tym m.in.:
 • optymalizacja innych 40 parametrów

Efekt optymalizacji: wzrost liczby wyświetleń filmów z wyników wyszukiwania na YouTube Polska o 912%.
ROI: 2-3 miesiące.

Wybrani klienci

YouTube SEO Klienci Honki 2023
Klienci Honki Digital Agency 2023

Dlaczego się tym zajęliśmy?

W 2020 roku przeprowadziliśmy badanie wykorzystania potencjału marketingowego kanałów YouTube średnich i dużych przedsiębiorstw. Okazało się, że blisko 80% firm traktuje kanał YouTube jako miejsce do przechowywania treści video, a nie platformę społecznościową, dzięki której może zwiększać rozpoznawalność marki i generować sprzedaż.

Powodem takiej sytuacji jest najczęściej złożoność problemu, czyli konieczność połączenia digital marketingu, dobrej jakości video oraz umiejętnej optymalizacji SEO dla osiągnięcia zadowalających rezultatów.

Ponieważ od 2002 roku zajmujemy się digital marketingiem, od 2008 roku produkcją video, a od 2015 roku pozycjonowaniem, połączyliśmy 3 usługi w jeden pakiet i tak powstał produkt YouTube SEO PLUS.

Poznajcie usługę łączącą digital marketing z produkcją video i optymalizacją SEO, której celem jest wykorzystanie potencjału, jaki drzemie w Waszych treściach video, umieszczonych na kanale YouTube.

YouTubeSEO
YouTube SEO

Autor: Marcin Rząca i na linkedIn